• sob.. lut 24th, 2024

Wspomagamy budowę rzeźby

ByRedaktor viafarina.pl

lip 2, 2019

Idealna rzeźba ciała jest w zasięgu ręki trenujących. Konieczna jest ciężka praca i połączenie trzech ważnych elementów budowania rzeźby: diety, treningu oraz stosowanych suplementów. Efekt jednak może przejść najśmielsze oczekiwania i stać się prawdziwym powodem do dumy.
Proces budowania rzeźby ciała specjaliści zwą również redukcją, gdyż w dużej mierze oparty jest on na redukowaniu tkanki tłuszczowej i zapobieganiu jej powstawania. Wypracowane mięśnie nie będą się ładnie prezentować, jeśli będzie im w tym przeszkadzał tłuszcz. Należy zrobić wszystko, by pozostało po nim jedynie wspomnienie.
Kluczowym elementem jest dieta. Proces redukcji wymaga dużej podaży pełnowartościowych białek, więc powinna być to dieta oparta na chudym drobiu, chudym mięsie, chudych rybach i przetworach mlecznych. Należy zachować rozwagę przy stosowaniu węglowodanów i tłuszczy, wybierać tylko produkty wysokojakościowe. Przydatnym elementem diety jest błonnik, który oczyszcza i hamuje uczucie łaknienia.
Kolejnym elementem jest trening. Trening powinien łączyć w sobie elementy ćwiczeń siłowych i treningu cardio. Ważne jest, by uzupełniać sobą te dwa typy ćwiczeń dla uzyskania optymalnych rezultatów.
Ważne jest także przyjmowanie odpowiednio dobranych suplementów i odżywek, które pomagają regenerować mięśnie, dodają siły i stymulują syntezę białek.