• wt.. maj 28th, 2024

Dbamy o rzeźbę – wsparcie z zewnątrz

ByRedaktor viafarina.pl

maj 21, 2019

Przy pracy nad rzeźbą mięśni musimy pamiętać o dwóch niezbędnych elementach, a więc treningu oraz suplementacji. Przy tym wszystkim ogromną wagę należy przykuwać do regularności i motywacji. Dodając do tego pozytywne nastawienie – rezultaty pojawią się już po kilku tygodniach.
Suplementy są czasami niezbędne
Przy redukcji tkanki tłuszczowej, szczególnie w przypadku szczupłej sylwetki mogą okazać się niezbędne suplementy, a także witaminy i minerały. Podstawowym suplementem regeneracyjnym i wzmacniającym są odżywki białkowe (najlepiej skuteczne i szybką przyswajalne, a więc izolaty), bądź gainery – odżywki łączące białko i węglowodany. W osiągnięciu celu może być również przydatna kreatyna, zwiększająca wydolność mięśni i poprawiająca efekty treningowe. Po treningu warto sięgnąć po białko regeneracyjne, np. kazeinę oraz odpowiedni zestaw witamin.
Czas na trening
Treningi na rzeźbę to przede wszystkim ciężka, systematyczna praca, nawet do 6 razy w tygodniu, przy czym regeneracja międzytreningowa jest bardzo istotna. Nie mniej ważna jest dieta. Łącząc wszystkie elementy w jedną układankę osiągniemy dobre rezultaty.