• sob.. lut 24th, 2024

Pamiętajmy o tych zaleceniach

ByRedaktor viafarina.pl

kw. 13, 2019

Domowy zestaw ćwiczeń
W każdym większym mieście działa przynajmniej parę salonów fitness. Ale żeby mieć zgrabną sylwetkę i pełno energii nie musimy uczęszczać na siłownię. Możemy również ćwiczyć w domu.
Popularnymi ćwiczeniami, które możemy wykonywać we własnym domu są pompki i brzuszki. Znane, ogólnorozwojowe i powszechnie stosowane ćwiczenia. Do tego możemy jeszcze dorzucić przysiady i skłony. I mamy domowy zestaw ćwiczeń.
Pompki wykonujemy kładąc się na ziemi i ustawiając ręce w bocznych częściach tułowia, na wysokości barków. Podczas podnoszenia i opadania należy pamiętać, że tylko nasze ręce i palce naszych stóp mają przylegać do ziemi. Oczywiście po pewnym czasie robimy sobie przerwę. Wtedy możemy się na chwilę położyć, a najlepiej zrobimy jeśli usiądziemy. W przypadku brzuszków zaczepiamy nogami o coś – o róg szafy lub co innego. Ćwiczymy podciągając swoje ciało. Pamiętajmy o tym, aby niczego sobie nie naciągnąć. Do tego pozostają jeszcze przysiady. I mamy domowy fitness.
Jak więc widzimy w domu również możemy ćwiczyć. Możemy również kupić sobie ciężarki i sprzęt. Ale i bez niego sporo zwojujemy.