• sob.. cze 10th, 2023

Rzeźbimy mięśnie – jakie wsparcie wybrać?

ByRedaktor viafarina.pl

maj 6, 2019

Widoczne mięśnie to efekt, do którego dąży każdy korzystający z siłowni. Są efektem ciężkiej pracy, wyrzeczeń, zdrowego trybu życia, a także odpowiedniej suplementacji. Na rynku preparatów, które wspomagają wzrost tkanki mięśniowej z jednoczesnym spalaniem tłuszczu znajdziemy między innymi BCAA i kreatynę.
BCAA to aminokwasy rozgałęzione, które stanowią podstawowy budulec białek, a co za tym idzie – mięśni. Zażywając BCAA mamy więc możliwość wsparcia naszych mięśni, a co za tym idzie – ich znacznego rozwoju podczas intensywnego treningu. Nasz organizm potrzebuje średnio 3 g BCAA dziennie. Warto powiedzieć, że aminokwasy te są dostępne w naszej codziennej diecie, jednak aby wzmocnić efekt, warto sięgnąć po suplement.
Kreatyna to najlepiej przebadany i, póki co, uznawany za najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy preparat rozbudowujący mięśnie. Kreatyna występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jednak jest jej za mało, aby układ mięśniowy mógł ją wykorzystywać. Regularna suplementacja kreatyną pozwala na zwiększenie siły i efektywniejszy trening, a także lepsze wykorzystanie magazynowanej energii.