• wt.. maj 28th, 2024

Praca na siłowni ma na celu piękne wyrzeźbienie mięśni. Efekty możemy osiągnąć tylko dzięki systematycznym treningom oraz odpowiedniemu sposobowi żywienia. Pomocne okazują się też suplementy.
Trening na rzeźbę
Jest to trudne trening, który wymaga częstych ćwiczeń każdej partii mięśni. Niezbędna jest tutaj kondycja i wytrzymałość, ponieważ wykonuje się dużo powtórzeń. W treningu nie może zabraknąć ćwiczeń aerobowych, które wspomagają procesy spalania zbędnej kanki tłuszczowej. Dzięki temu tracimy zbędny tłuszcz i możemy pokazać mięśnie, które były pod nim ukryte. Niektórzy decydują się tutaj na stosowanie suplementów, które podnoszą poziom energii i zapobiegają rozpadowi tkanki mięśniowej podczas odchudzania.
Dieta na rzeźbę
Jest to dieta zakładające redukcję wagi. Nie może w niej jednak zabraknąć produktów dostarczających nam energii i odpowiedniej ilości witamin oraz minerałów. Stawiamy na błonnik, który pobudza pracę jelit i pomaga zgubić zbędne kilogramy. Nie smażymy. Chude mięso gotujemy lub pieczemy. Rezygnujemy ze słodyczy i solonych przekąsek.