• sob.. cze 10th, 2023

Budowa rzeźby i elementy ją wspomagające

ByRedaktor viafarina.pl

lut 24, 2021

Budowa wartościowej muskulatury i podkreślenie uzyskanych rezultatów, to główny cel, jaki przyświeca wielu kulturystom. Jest to zadanie niełatwe, wiążące się z ciężką praca i koniecznością kontrolowania jadłospisu. Konieczne okazuje się również przyjmowanie suplementów specjalnie skomponowanych z myślą o amatorach treningów siłowych.
Zwrócenie uwagi na trzy elementy – dietę, trening i suplementację – pozwala kulturystom osiągać najlepsze efekty,
Dieta osoby budującej muskulaturę musi być bogatym źródłem białek, które wspomagają rozrost mięśni. Jadłospis musi być skomponowany starannie, z uwzględnieniem zdrowych i wartościowych pokarmów. Ważna jest zawartość dobrych węglowodanów i tłuszczy będących źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych.
W treningu należy zachować równowagę pomiędzy ćwiczeniami aerobowymi i siłowymi. Wiele osób popełnia błąd, lekceważąc znaczenie treningu aerobowego, a tymczasem ma on wpływ na rozwój muskulatury i przynosi świetne efekty.
Suplementy przyjmowane przez kulturystów muszą być optymalnie dobrane do potrzeb jego organizmu. Warto przyjmować preparaty białkowe, kreatynę, jak również składniki mineralne i witaminy.